ul. Fabryczna 110, Marki +48 570 290 260 biuro@gsszkolenia.pl

SZKOLENIA DLA KIEROWCÓW

Żurawie samojezdne

Żurawie Samojezdne

Żurawie samojezdne zwane też żurawiami samochodowymi oraz samobieżnymi to urządzenia dźwigowe składające się z wychylnego wysięgnika, oraz wciągarek. Ci, którzy chcą zająć się ich obsługą, muszą zdobyć niezbędne uprawnienia potwierdzające posiadanie wymaganej wiedzy oraz umiejętności. W naszym ośrodku szkoleniowym prowadzimy profesjonalny kurs na żurawie samojezdne. Warszawa to miejsce pełne możliwości – dlaczego więc ich nie wykorzystać i nie zdobyć wymarzonych uprawnień dźwigowych? Wszystkich, którzy zastanawiają się nad wzięciem udziału w szkoleniu, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

Kurs na żurawie samojezdne

Żurawie samojezdne to urządzenia na co dzień wykorzystywane na placach budowy. Nasz ośrodek umożliwia otrzymanie uprawnień na tego rodzaju dźwigi, co stanowi klucz do znalezienia wymarzonej pracy nie tylko na terenie naszego kraju, ale również poza jego granicami. Stawiamy zarówno na nowoczesne zaplecze i wykwalifikowaną kadrę, jak i zadowolenie kursantów – koniec końców to przecież właśnie im zależy na zdobyciu uprawnień niezbędnych, aby obsługiwać żurawie samojezdne. Warszawa stoi otworem przed uczestnikami organizowanych przez nas kursów – być może to odpowiedni czas na przebranżowienie się lub spełnienie swoich marzeń o zostaniu operatorem dźwigu? Najwyższa jakość kształcenia, jaką zapewniamy w naszym ośrodku, z pewnością będzie pomocna podczas przygotowywania się do egzaminu zdawanego przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego.

Co ważne, kurs pozwalający zdobyć uprawnienia na obsługę żurawi samojezdnych zawiera w sobie także zajęcia praktyczne, które odbywają się na placu manewrowym. Każdy kursant otrzymuje do własnej dyspozycji żuraw, dzięki czemu jest w stanie nauczyć się jego obsługi z wykorzystaniem podpiętego ciężaru. Wiedza dotycząca tego, jak przenosić ładunki wykorzystując do tego celu różnego rodzaju dostępne mechanizmy, jest niezbędna, aby poprawnie wykonywać obowiązki na stanowisku operatora. Wszyscy ci, którzy zaliczyli zajęcia praktyczne, mogą podejść do egzaminu UDT.

Kto może zostać operatorem żurawia samojezdnego?

Kurs na żurawie samojezdne w Warszawie dla wielu osób może być przepustką do znalezienia lepszej pracy. Nie każdy bowiem zdaje sobie sprawę z tego, iż operator żurawia samojezdnego uważany jest za bardzo istotnego fachowca, a samo zajęcie cieszy się dużym poważaniem na rynku pracy. Nasz ośrodek szkoleniowy wyciąga pomocną dłoń w stronę wszystkich tych, którym zależy na zdobyciu nowej umiejętności i rozpoczęciu kolejnego etapu swojej kariery zawodowej. Kto może zostać operatorem żurawia samojezdnego? Co ciekawe, wymagania wcale nie są tak restrykcyjne, jak mogłoby się wydawać. Niezbędne jest bowiem:

  • ukończenie 18. roku życia,
  • przynajmniej podstawowe wykształcenie,
  • orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu,
  • prawo jazdy kat. C,
  • ukończenie szkolenia,
  • zdanie egzaminu przed komisją UDT.

Wszyscy ci, którzy spełniają cztery pierwsze wymagania, mogą zapisać się na przygotowany przez nas kurs, tak aby już za niedługo cieszyć się uprawnieniami na żurawie samojezdne. Warszawa, jak każde inne miasto, ma zapotrzebowanie na fachowców, którzy podchodzą do swojej pracy z najwyższą starannością – wiedza zdobyta podczas zajęć teoretycznych i praktycznych umożliwi nie tylko zdanie egzaminu UDT, ale również znalezienie wymarzonej pracy w zawodzie. Co więcej, zapisanie się na kurs to idealna decyzja nie tylko w przypadku osób posiadających np. kwalifikacje pracownika budowlanego, którym zależy na poszerzeniu swoich uprawnień, ale również dla tych, którzy planują zmienić dotychczasowy zawód lub znaleźć pracę po nabyciu nowych kwalifikacji.

Kategorie uprawnień na żurawie samojezdne

Wyróżnia się dwie kategorie, w których prowadzony jest kurs na operatora żurawia. Mowa tutaj o:

  • II Ż – urządzeniach samojezdnych, przenośnych oraz stacjonarnych,
  • I Ż – urządzeniach wieżowych, szybko montujących żurawie przewoźne.

Nasz kurs na żurawie samojezdne w Warszawie skierowany jest do wszystkich osób, które chciałyby pracować jako operator dźwigu. Przystępne ceny, a także wykwalifikowani instruktorzy z szerokim doświadczeniem zawodowym to tak naprawdę jedne z wielu zalet, jakimi może pochwalić się nasz ośrodek. Wszystkich kursantów zapewniamy, że uzyskanie uprawnień na dźwigi samojezdne jest naprawdę proste – wystarczy jedynie odrobina chęci do działania i dobre nastawienie.

Biorąc udział w kursie operatora żurawi, należy spodziewać się poruszenia zagadnień związanych z budową oraz rodzajami urządzeń, a także ich dozorem technicznym. Konieczne jest także przyswojenie obowiązków operatora (zarówno przed rozpoczęciem pracy, w czasie jej trwania, jak i po zakończeniu), a także zasad BHP. Sama teoria to jednak za mało, dlatego kursanci wezmą również udział w ćwiczeniach praktycznych, dzięki którym odpowiednio przygotują się do pracy na stanowisku operatora. Kurs na żurawie samojezdne w Warszawie to doskonała inwestycja – poszerzanie swoich kwalifikacji i zdobywanie wiedzy zawsze jest dobrym wyborem.

Sprawdź nasz cennik

Masz pytania?