ul. Fabryczna 110, Marki +48 570 290 260 biuro@gsszkolenia.pl

SZKOLENIA DLA KIEROWCÓW

Prawo jazdy

    Jesteś tutaj
  • Home
  • Prawo jazdy

Celem naszego ośrodka jest skuteczne wyszkolenie przyszłych kierowców. Zależy nam na tym, aby kursanci nabyli realną wiedzę i umiejętności, które nie tylko pozwolą im bezproblemowo zdać egzamin państwowy na prawo jazdy, ale również bezpiecznie poruszać się po drodze i radzić sobie w nawet najcięższych sytuacjach. Posiadanie prawa jazdy jest ogromną odpowiedzialnością – kierowca na uwadze musi mieć nie tylko swoje bezpieczeństwo, ale również bezpieczeństwo wszystkich innych osób, które uczestniczą w ruchu drogowym. Zachęcamy do zapisania się na prowadzony przez nas kurs, który umożliwi podejście do egzaminu na prawo jazdy. Warszawa jest miejscem pełnym możliwości – posiadanie uprawnień do kierowania samochodem to doskonały sposób na poszerzenie swoich kwalifikacji. Niekiedy od zdobycia wymarzonej pracy dzieli jedynie ten jakże ważny dokument – dlaczego więc nie spróbować go zdobyć?

Prawo jazdy – co należy wiedzieć?

Co roku coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie kursu na prawo jazdy. Warszawa zdaje się być pod tym względem liderem. Nic w tym dziwnego – komunikacja miejska nie jest szczególnie wygodnym środkiem transportu, dlatego wielu pragnie zmienić swój standard życia i przesiąść się do swojego własnego samochodu. Posiadanie uprawnień do kierowania pojazdem niewątpliwie wiąże się z wieloma korzyściami, z czego najważniejszą z nich zdaje się być niezależność.

O prawo jazdy kategorii B może ubiegać się każda osoba, która ukończyła 18. rok życia oraz pozytywnie przeszła badanie lekarskie. Sam kurs z kolei składa się z dwóch części – teoretycznej oraz praktycznej. Wiele osób może zastanawiać się, gdzie zrobić prawo jazdy w Warszawie i jak właściwie zapisać się na kurs. Warto więc wiedzieć, że pierwszym krokiem, jaki należy podjąć, jest udanie się do lekarza, aby ten wystawił przyszłemu kierowcy zaświadczenie o braku przeciwwskazań do prowadzenia samochodu. Następnie konieczna jest wizyta w urzędzie oraz złożenie wniosku o wydanie PKK, czyli Profilu Kandydata na Kierowcę. Po otrzymaniu tego numeru można swobodnie zapisać się na kurs prawa jazdy. Osoba chcąca zdobyć uprawnienia do kierowania samochodem stoi teraz przed ciężkim wyborem – odpowiednia szkoła nauki jazdy jest kluczem do bezproblemowego zdania egzaminu i nabycia umiejętności niezbędnych, aby bezpiecznie poruszać się samochodem.

Prawo jazdy w Warszawie – cena

Wszystkim tym, którzy chcą zdobyć upragnione prawo jazdy, Warszawa daje wielkie możliwości. Wybierając nasz ośrodek kształcenia kierowców, kursanci stawiają nie tylko na wysoką jakość przekazywania wiedzy, ale również elastyczne terminy jazdy, czy wysokie statystyki zdawalności. Wiemy jednak, że duże znaczenie ma również cena samego kursu, dlatego jego koszt w naszym ośrodku nie zrujnuje niczyjego budżetu, a wysoki poziom kształcenia sprawi, że kursantom łatwo będzie zdać egzamin państwowy bez wydawania kroci na kolejne egzaminy. Na wyróżnienie zasługuje również jakość floty samochodów – kursanci uczą się kierowania pojazdem w pełni sprawnym technicznie z doświadczonym instruktorem u boku. Wiemy również, jak stresującym dla wielu osób wydarzeniem jest podejście do egzaminu państwowego, dlatego też oferujemy możliwość, aby instruktor towarzyszył przyszłemu kierowcy podczas wspomnianego egzaminu.

Osoby chcące zdobyć prawo jazdy w Warszawie, niekiedy nie przywiązują wagi do wyboru właściwej szkoły nauki jazdy. Jak już wyżej wspomnieliśmy, jest to niezwykle ważny krok, który bezpośrednio rzutuje na to, czy kursant poradzi sobie nie tylko na egzaminie, ale również podczas codziennej jazdy swoim własnym samochodem. Egzamin jest jedynie wycinkiem tego, jak wygląda poruszanie się po drodze – choć egzaminator u boku może być dla wielu powodem do stresu, to należy pamiętać, że po zdaniu prawa jazdy kierowca będzie skazany wyłącznie sam na siebie. Nikt nie będzie mógł skorygować jego błędów, czy zahamować w odpowiednim czasie – taka odpowiedzialność będzie spoczywała tylko i wyłącznie na jego barkach, dlatego zadaniem poważanej szkoły nauki jazdy jest odpowiednie przygotowanie kierowcy do absolutnie różnych sytuacji, jakie na co dzień mogą przytrafić się na drodze.

Prawo jazdy – ważność i wymiana

Część osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z prowadzeniem samochodu, może zastanawiać się, przez jaki czas jest ważne prawo jazdy. Warto więc pamiętać, że obecnie wszystkie dokumenty uprawniające do prowadzenia pojazdu wydawane w Polsce są terminowe. Prawo jazdy kategorii B zwykle otrzymuje się na 15 lat, jednak w przypadku ewentualnych problemów zdrowotnych, czas ten może być skrócony do 5 lat lub nawet roku. Dla wielu taka informacja jest sporym zaskoczeniem, bowiem jeszcze przed 2013 r. wydawane były prawa jazdy bezterminowe. Po tym czasie w związku ze zmianą przepisów uprawnienia są wydawane na maksymalnie 15 lat. Gdzie wyrobić prawo jazdy? Nigdzie indziej aniżeli w urzędzie starostwa powiatowego odpowiednim dla miejsca zamieszkania. W przypadku Warszawy z kolei należy złożyć wniosek we właściwej dla zamieszkania dzielnicy miasta.